Ekonomi

We-Cycle-Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı 2023’te İzmir’de yapılacak

9-11 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında İzmir’de düzenlenecek olan We-Cycle-Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından organize edilen “We-Cycle – Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı” ve “WENERGY – Temiz Enerji Teknolojileri Fuar ve Konferansı” ile eş zamanlı olarak alım heyeti programı düzenlenecek.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lideri Jak Eskinazi, “Türkiye’de Türkiye gibi 6 ülkenin temiz enerji ihtiyacının tamamını karşılayacak potansiyel var. İzmir hem güneş hem de rüzgar enerjisinde lider. Türkiye’nin yıllık 1,5 dolarlık elektrik ekipmanı paketi” dedi. milyar dolar Ancak, disk güç bölümünde faaliyet gösteren ve makine, teçhizat, aksam ve parçaları üreten firmalarımızın yaptığı ihracatı kayıt altına alan özel bir Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) tanımı bulunmamaktadır. Halktan büyük bir destek görüyorum” dedi.

“Türkiye geri dönüşüm ve saf enerji ülkesi olmalı”

Başkan Eskinazi, temiz enerji ekipmanları ihracatı yapan 200’ü İzmir’de olmak üzere 309 firmanın ürün ve hizmet bazlı incelemelerini sürdürdüklerini belirterek, “Artık kurulacak her santralin yüzde 50’si güneş, yüzde 25’i rüzgar olacak. AYB. AYB olarak sürdürülebilirlik konusunda çok fazla deneyime sahibiz. AYB olarak AB Yeşil Mutabakat Uyumu, Sınır Karbon Yönetmeliği ve sürdürülebilirlik ile ilgili diğer alanlarda farklı araçlarla üyelerimizi destekliyoruz. Bu yıl temiz Çek Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Moldova, Moritanya, Mali ve Sırbistan’dan enerji geri dönüşüm ve geri dönüşüm ile ilgili ithalatçılar ile Türk firmalarını bir araya getireceğiz. 6 farklı ülkeden 13 firma, alım heyeti çerçevesinde İzmir’de bir araya gelecek ve buluşacak. Türk ihracatçısı ile… Karbon salınımının %70’i elektrikle ilgili.Bu nedenle her departmanımızın bu dönüşümde rol alması gerekiyor.Türkiye geri dönüşüm ve saf enerji ülkesi olmalı. Sürdürülebilirlik, saf enerji, geri dönüşüm devlet politikası haline gelmeli” dedi.

enezhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu