Haber

Sıfır Atık Günü’ne Talas damgası

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde çevreyi korumak ve gelecek nesillere daha yaşanır bir hayat bırakmak amacıyla 3 yıl önce başlatılan “Sıfır Atık” çalışmaları titizlikle takip ediliyor. .

İlk olarak hizmet binasında sıfır atığı ilke edinen, çöp kutularını kaldırıp geri dönüşüm kutuları yerleştiren Talas Belediyesi, binalara seperatör kutuları dağıtılması, hurda malzemelerin yeniden kullanılması, okullar için çevre yarışmaları ve bilimsel etkinlikler gibi faaliyetler de gerçekleştirdi. üniversitelerle toplantılar. Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Sıfır Atık ve Belediyeler Ödül Töreni”nde bu çalışmalarından dolayı ödüle layık görülen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine’den aldı. erdoğan

“SIFIR ATIK BİLİNCİ OLUŞTURDUK”

Geri dönüşüm ve sıfır atık çalışmaları hakkında bilgi veren Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, çevre ile ilgili birçok projeye imza attıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız sayesinde topladığımız atıklar, zarar görmeden ayrıştırılarak tekrar kullanıma kazandırılıyor. toprakla karıştırmak. Kağıt, cam, plastik ve metal gibi atıkları bu halde geri dönüştürürsek ekonomiye katkı sağladığımız gibi çevreyi de korumuş oluyoruz. Okullarda ve üniversitelerde öğrencilere yönelik bilimsel toplantılar, yarışmalar ve etkinlikler düzenliyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar Cumhurbaşkanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından takdirle karşılandı ve ödüllendirildi. Çalışmalarımızda bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Bilindiği üzere 30 Mart, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın girişimleriyle tüm dünyada Birleşmiş Milletler tarafından ‘Sıfır Atık Günü’ olarak kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu