Haber

Bahçeli’den Batı’ya sert tepki: Sana zulmetmeyeceğiz Erdoğan!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hatay’ın Antakya ilçesindeki konteyner kenti ziyaretinde depremzedelere seslendi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

6 Şubat’tan bu yana 104 gün geçti. 11 ilde acı ve hüzün dolu bir yaşam kendini gösterdi. Türkiye’de pek çok kişi bu büyük felaketle nasıl başa çıkılacağını konuşmak yerine bu felaket üzerinden siyasi hesaplar yapmaya çalıştı. Son 104 günde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın önderliğinde millet olarak 80 ilin tüm unsurlarını buraya getirdik.

Beslenme, barınma ve örtünme konusunda güçlü bir devlet anlayışıyla sorunlar çözüldü. Enkaz temizlendi ve önce çadır, ardından konteynerlerle insanlarımızı daha geleceğe dönük bir morale kavuşturmaya çalıştık.

Aziz Hataylı, eğer ülke geçmişte olduğu gibi koalisyonlarla yönetilseydi, böyle bir felaketle baş etmek mümkün olmazdı. Parlamenter sisteme dönmek istemek ülkeyi felakete sürüklemektir.

Başkanlık sistemi devam etmeli, Sayın Erdoğan’ı 13. Cumhurbaşkanı yapmak zorundayız. Bunu yaparken geçmiş çalışmaların yok olduğunu varsayamayız. Fitne ve fitneyi görmezden gelemeyiz.

Onları türlü türlü saçmalıklarla, soğanla, patatesle kandırmaya çalışanlara inansaydık, bugün yaşanan büyük felaketten sağ çıkılamazdı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş, rejim değişikliği anlamına gelmiyor. Bunu söyleyenler parlamenter sistemin hizmetkarlarıydı.

Başarılı olan bu sistemi değiştirmek Türkiye’ye ihanet olur.

“ERDOĞAN’I SİZİNLE EZMEYİZ”

Terörün, FETÖ’nün kökü kazınmalıdır. Güçlü bir yönetimin devamı kaidedir. Birçok AB dergisi Türkiye’deki yönetimi değiştirmeye çalıştı. Türkiye’de de bazı kişiler sözcülük yaptı. Bir şeyi başaramadılar. Alayınıza, ABD’nin çocukları Hans, Sam ve Henrys’e sesleniyorum. Kiminle işbirliği yaparsan yap sana zulmetmeyeceğiz. Milletim, Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı yapmakla mükafatlandırsın.

haber-sarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu