Yaşam

2023 MET GALA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Karl Lagerfeld çok karmaşık bir insandı, bu yüzden tasarımlarını ‘onurlandırmak’ Met Gala konukları için daha karmaşık olacak. 2023 Met Gala’nın temasını kısa bir süre önce açıklayan Met Costume Institute, efsanevi tasarımcının mesleği ve çalışmaları anısına yeni moda standının ‘Karl Lagerfeld: A Line of Beauty’ adını taşıyacağını duyurdu.

Geçen yılın kapsayıcı ‘Gilded Glamour’ temasının aksine, bu yıl Lagerfeld’in tasarımları hem ünlüler hem de stilistler için daha sınırlı bir seçim sunacak. Lagerfeld’in tasarımlarını onurlandıran ünlülerin ince bir çizgide hareket ettiğini söylemek şaka olmaz! Kırmızı halı stilleri konukları her an ‘en iyi’ ve ‘en kötü’ listelerine getirebilir.

Aşağıda 2023 Met Gala hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

2023 MET GALA NE ZAMAN?

Kostüm Enstitüsü tarafından her yıl düzenlenen Met Gala, 1 Mayıs 2023 tarihinde New York’ta gerçekleşecek. Mayıs ayının ilk Pazartesi günü her yıl olduğu gibi kırmızı halı şıklık yarışı ile geçecek!

BU YIL KOMİTEDE KİMLER VAR?

18 Ocak’ta Met, gecenin komitesinde Michaela Coel, Penelope Cruz, Roger Federer ve Dua Lipa’nın yer alacağını duyurdu. Dikkat çeken bir diğer detay ise bu yıl eş liderler listesinde bir tasarımcının yer almamasıydı. Mayıs ayının ilk Pazartesi günü yapılacak olan 2023 Met Gala için bunun ne anlama geldiğini göreceğiz!

2023 MET GALA TEMASI NEDİR VE ANLAMI NEDİR?

Met Gala teması veya daha doğrusu kıyafet yönetmeliği, her yıl Kostüm Enstitüsü’nün bahar standıyla bağlantılıdır. Bu yılki stant Chanel, Fendi, Chlóe, Balmain, Patou ve kendi adını taşıyan markasının Kreatif Direktörü olarak görev yapan Karl Lagerfeld’e ithaf edilmiştir. Alman tasarımcının tasarım estetiğini onurlandıran stant başlığına ‘Karl Lagerfeld: A Line of Beauty’ adı verildi. Bu nedenle, Met Gala’nın kıyafet yönetmeliği basitçe “Karl’ın onuruna” olarak ilan edildi ve yorumu konuklara tamamen açık bıraktı.

Met’in ayrıca hem şovun hem de Gala’nın Chanel, Fendi ve Karl Lagerfeld sponsorluğunda olduğunu açıkladığı göz önüne alındığında, bu markaların tasarımlarını giyen birçok ünlü görmemiz muhtemel. Ama umalım ki Lagerfeld’i “onurlandırmak” için eski tasarımlarını giymekten daha yaratıcı yaklaşımlar görebiliriz!

2023 MET GALA’YA KİMLER DAVETLİ?

Eşbaşkanların yanı sıra tabii ki geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz yıldızları da görmeyi bekleyebilirsiniz. Bu isimlerin başında elbette ki Eminiz ki Kardashian-Jenner klanı, Jennifer Lopez ve Ben Affleck, Zendaya, Selena Gomez, Blake Lively ve Ryan Reynolds, Bella ve Gigi Hadid, Justin ve Hailey Bieber ve daha birçok ünlü var. . Ancak şu an için kesin olarak kimlerin katılacağına dair bir bilgi yok.

MET GALA’YA GİDEBİLİR MİYİZ?

Bu soruya cevaben “Ne kadar zengin ve ünlüsünüz?” demek istediğimiz. Yeterince şöhretiniz olsa bile büyük bir servetten vazgeçmeniz gerekebilir. Geçen yıl Met Gala biletleri 35.000 dolardı ve masalar 200.000 dolarla 300.000 doların ortasındaydı. Bu nedenle Met Gala’nın keyfini uzaktan çıkarmayı seçebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu