Haber

Hatay’da enkaz altında kalan inek 17 gün sonra kurtarıldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen Hatay’ın Antakya ilçesinde enkazda kalan ineği 17 gün sonra Gölcük Belediyesi ekipleri kurtardı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, depremin ardından bölgeye giden belediye ekipleri, yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, salgın riskini ortadan kaldırmak amacıyla, depremde yıkılan evlerin altındaki ahırlarda bulunan ve telef olan hayvanların defnedilmesi için yürütülen çalışmayı esas alıyor.

Bu sırada Antakya’nın kırsal Aşağıoba Mahallesi’nde enkazdan ses geldiğini fark eden ekipler, depremin 17’nci gününde enkazın altında kalan ineği kurtardı.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in isteği üzerine Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin bölgeye gönderdiği veteriner, ineği muayene etti.

Yapılan veteriner muayenesinde ineğin sağlık durumunun uygun olduğu belirlendi. Belediye ekipleri ilk müdahalenin ardından kurtarılan ineğe yem ve su verdi.

Ekibine teşekkür eden Sezer, “Salgın önleme çalışmaları yaparken depremin 17’nci gününde enkazdan bir canlıyı kurtarmak ekiplerimize büyük moral verdi.” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu