Haber

Feyza Altun’un kehaneti gerçekleşti mi? Sahte Hesabın Gürcistan Detayları Dikkat Çekti

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla gündeme gelen Dilan ve Engin Polat çiftinin soruşturmasını en yakından takip eden ve araştırmasını sosyal medya hesaplarından duyuran Avukat Feyza Altun, kendisine tehdit bildirimleri aldığını duyurdu. Tehditlere boyun eğmeyeceğini açıkça belirten Altun, tehditlere ilişkin dikkat çeken detayları paylaştı.

Feyza Altun, “Ayakta kalırsam sorumlusunun Polatgiller olacağını kamuoyuna duyuruyorum. Haydi bakalım sesimi nasıl susturacaksınız” dedi.

Lüks yaşamları ve harcamalarıyla dikkat çeken Dilan ve Engin Polat çifti, bir süredir büyük üzüntü yaşıyor. Polat çifti hakkında yürütülen soruşturmada her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Varlıklarına el konulan şubelerine baskınlar devam ediyor.

Gazeteci Erk Acarer’in yayınına katılan avukat Feyza Altun, kara para aklama iddialarının ardından MASAK’ın şirketleri soruşturmaya başladığı Polat ailesi tarafından tehdit edildiğini iddia etti. Altun, kendisine gelen tehdit mesajlarını da sosyal medya hesabından paylaşarak, “Hesabı ‘bir aile üyesinin’ kullandığını biliyorum.”

Feyza Altun, “Bana ‘Sizi yakından izliyoruz, ne yaptığınızı biliyoruz. 10 kişilik listenin başındasınız’ dediler.’ Ben de ‘Gelin ateş edin, en fazla bunu yapabilirsiniz’ dedim.”

“Bu mesajları gönderen kişinin aileden biri olduğuna eminim. Mesajın neresini sansürlediğimi görüyorsunuz. Bunu asla söylemeyeceğim. Kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez ama burada benden çok bahsettiği için özel bir şeyler yazdım. Bunu yazarken çıldırdı. “Orada emindim, aileden biri” diyen Altun, şöyle devam etti: “Sosyal medya yetkilim araştırdı, bu hesap 2021’de açıldı. İki kez adını değiştirdi. Hesabın adı ‘siladogufan’. Ben de E-postanızı buldum. Avukatım suç duyurusunda bulundu. “Bunu bulacağım” dedi.

“VPN kullandığı belli. VPN Gürcistan’ı da gösteriyor. Gürcistan olması çok önemli” diyen Altun, Polat ailesinin yurt dışı bağlantılarına da dikkat çekti. Feyza Altun, sosyal medyada paylaştığı tehdit mesajlarının ekran görüntülerine şu notu yazdı:

“@wone_siberbacsks isimli hesaptan Polatgiller adına bana yapılan tehditler… İzleniyordum, sesimi kısmasaydım sesim susacaktı, ne yaptığımı biliyorlardı, şşş, yaşıyorum” evde zor öğrenmiyorlar, adliyeye falan gidiyorum, kamuoyuna duyururum, takılırsam sorumlusu Polatgiller olur, hadi bakalım sesimi nasıl susturacaksınız. “

İşte o tehdit mesajlarından bazıları:

haber-bafra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu